Data publikacji w serwisie:

Poszukiwani pracownicy na stanowisko: Specjalista

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista

Stanowisko: Specjalista

Miejsce pracy: Poznań Morasko
Wymiar etatu: 1/2

Zakres obowiązków:

  • weryfikacja prac anotacyjnych (zbiory danych, np. Wikipedia) dla detekcji daty tekstu polskiego,
  • weryfikacja reguł detekcji daty tekstu okresu XIX i XX wieku dla uczenia maszynowego,
  • klasyfikacja i ocena dokumentów historycznych dla detekcji daty z przedziału 1800-2000 roku.

Wymagania:

  • znajomość historii Polski i Europy XVIII, XIX i XX wieku,
  • poświadczona stopniem naukowym (studia historyczne),
  • doświadczenie w pracy z tekstem zdigtalizowanym i zeskanowanym XIX i XX wieku, potwierdzone autorskimi lub współautorskimi publikacjami,
  • kompetencje w zakresie obróbki obrazu (podstawowe operacje na obrazie, w tym szczególnie na obrazie tekstu),
  • umiejętność obsługi systemów wyszukiwawczych (fuzzy search itp.) dla języka polskiego, ze zczególnym uwzględnieniem polszczyzny XIX i XX wieku,
  • dorobek w postaci badań nad cyfrowymi śladami kultury historycznej,
  • doświadczenie w postaci pracy w projektach.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • szeroki pakiet świadczeń pozapłacowych,
  • rozwój kwalifikacji zawodowych,
  • atmosferę szacunku i współpracy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Fot. Pixabay