Data publikacji w serwisie:

Wyniki Zawodów Studenckich ISTCiM

W dniach 4-6 listopada 2022r. w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim odbyły się studenckie zawody matematyczne „International Student Team Competition in Mathematics”. Wydział Matematyki i Informatyki na tych zawodach reprezentowany był przez piątkę studentów: Filipa Pieczątkiewicza, Marcina Konysza, Jana Krzyżaniaka (pierwszy rok studiów licencjackich), Natalię Adamską, Zofię Gołaską  (trzeci rok studiów licencjackich) oraz doktoranta Grzegorza Adamskiego. Opiekunem i team leaderem był prof. UAM dr hab. Artur Michalak.

W zawodach wzięło udział 60 studentów i doktorantów, z pięciu krajów: Polski, Turkmenistanu, Austrii, Słowacji i  Niemiec, reprezentujących 14 uczelni wyższych. Na zawodach ISTCiM zawodnicy podzieleni są na trzy kategorie: kategoria I – studenci studiów licencjackich, kategoria II – studenci studiów magisterskich, kategoria III – doktoranci. Zawody podzielone są na dwie części: indywidualną i zespołową. W kategorii III Grzegorz Adamski zajał pierwsze miejsce i zdobył złoty medal oraz dyplom pierwszego stopnia. W kategorii I studenci Natalia Adamska, Zofia Gołaska,  Filip Pieczątkiewicz zajęli 15 miejsce i zdobyli srebrne medale oraz dyplomy drugiego stopnia. Podobnie Jan Krzyżaniak zdobył srebrny medal oraz dyplom drugiego stopnia. Marcin Konysz zdobył brązowy medal oraz dyplom trzeciego stopnia. Drużyna w składzie: Grzegorz Adamski, Natalia Adamska, Zofia Gołaska, Filip Pieczątkiewicz i Marcina Konysz w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce i zdobyła zloty medal. Nasza drużyna minimalnie przegrała z  drużyną reprezentującą Uniwersytet Jagieloński.