85-lecie V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

5 listopada br., dr Edyta Juskowiak, Prodziekan  Wydziału Matematyki i Informatyki UAM,  uczestniczyła w jubileuszu 85-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. Podczas uroczystości Pani Prodziekan odebrała, w imieniu WMiI, dyplom Przyjaciela V LO im. Klaudyny Potockiej wraz z pamiątkową statuetką.

Współpraca WMiI UAM z V Liceum trwa już prawie 30 lat, które były czasem wspólnej wymiany doświadczeń, szczególnie w zakresie dydaktyki. Studenci WMiI od lat odbywają praktyki studenckie w zaprzyjaźnionej szkole. Najlepszym przykładem owocnej współpracy była realizacja projektu pt. Praktyka czyni mistrza, którego celem było opracowanie i wdrożenie nowoczesnego modelu praktyk zawodowych dla studentów WMI. Poza współpracą na rzecz podnoszenia kwalifikacji dydaktycznych wykładowcy biorą udział w Festiwalu Matematyki, Fizyki, Informatyki i architektury, wydarzeniu, które co roku organizuje społeczność poznańskiej piątki. Ponadto mury WMiI  od lat goszczą kolejne roczniki uczniów V LO podczas tematycznych wykładów i zajęć praktycznych.

Życzymy całej społeczności szkolnej kolejnych dziesięcioleci rozwoju i edukacji dla młodych pokoleń. Jesteśmy przekonani, że przed nami kolejne dekady ścisłej współpracy na rzecz edukacji i nauki.