Noc Naukowców 2022 - tak było w piątek na Wydziale Chemii!

Jest taki dzień w roku, kiedy każdy może być Naukowcem. Wydarzenie to nosi nazwę „Noc Naukowców” i odbyło się w ubiegły piątek, 30 września.

Chętnych do zgłębienia chemicznych tajemnic nie brakowało – wykłady z pokazami chemicznymi oraz zajęcia laboratoryjne przyciągnęły całe tłumy Młodych Naukowców! Dzieci, młodzież a także dorośli mieli okazję zgłębić wiedzę o fotowoltaice, ekologicznych wskaźnikach pH oraz wejść do chemicznego świata wody.

W ramach wydarzeń towarzyszących Nocy Naukowców odkryli możliwości porostów, zobaczyli jak mogą reagować ze sobą pierwiastki chemiczne, zabawili się w chemików-detektywów, stworzyli własne kosmetyki oraz odkryli tajniki perfumiarstwa. Unikatowe właściwości substancji, które towarzyszą nam w codziennym życiu poznali na zajęciach „Bądź ciekawski”, „LaboBaza wynalazców”, „Zadziwiająca chemia” czy „Osobliwe ciecze”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach, a wszystkim prowadzącym za przygotowanie ciekawych wydarzeń i pokazanie piękna chemii w prosty, łatwy do zrozumienia i fascynujący sposób!

Do zobaczenia za rok!