Wykłady Otwarte na Wydziale Fizyki

Od nowego roku akademickiego 2022/2023, po dłuższej przerwie, rusza kolejny cykl wykładów popularno-naukowych - "Wykłady Otwarte". Wykłady będą prowadzone na Wydziale Fizyki przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2 oraz także w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne przy ul. Słonecznej 36 w Poznaniu. Wykłady są bezpłatne ale trzeba się na nie zarejestrować - szczegóły rejestracji pojawią się wkrótce.

Na Wydziel Fizyki Wykłady Otwarte będą odbywały się w środy, o godz. 10:45. Poniżej znajduje się terminarz wykładów:

19.10.2022

"Fotofizyka - jak cząsteczki oddziałują z promieniowaniem elektromagnetycznym?" - dr Mateusz Gierszewski

16.11.2022

"Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji wzroku" - mgr Rozalia Żak

"Dźwięki wiatru i morza" - prof. dr hab. Rufin Makarewicz

"Astronomia starożytnych Greków" - prof. dr hab. Andrzej Grudka

15.02.2023

"Od ekranów dotykowych do terapii hadronowej, czyli co zawdzięczamy europejskim laboratoriom fizycznym?" - dr Tomasz Kubiak

"Od magnesu to spintroniki i magnoniki" - prof. dr hab. Maciej Krawczyk

19.04.2023

"Big data, czyli jak to się dzieje że Google wie o Tobie więcej niż rodzina i znajomi łącznie" - dr Michał Tanaś

Szczegółowe informacje dotyczące Wykładów Otwartych w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne pojawią się wkrótce na stronie http://www.astro.amu.edu.pl/pl/popularyzacja/wo/.

Serdecznie zapraszamy!