Zaproszenie na Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie

Wydział Fizyki UAM zaprasza uczniów szkół podstawowych na Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie, która odbędzie się 21.12.2022 r. o godzinie 10:00 (klasy I-IV) oraz o godzinie 12:00 (klasy V-VIII) na Wydziale Fizyki UAM w Audytorium Maximum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2, 64-614 Poznań).

Fizyczna opowieść o Mikołaju i Rudolfie to zimowe pokazy o rozterkach roztropnego fizyka Mikołaja i jego najlepszego przyjaciela Rudolfa. W okresie przedświątecznym zmagają się oni z licznymi problemami, które rozwiązują wykorzystując wiedzę z zakresu fizyki. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanej pary zostaną zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Mikołaj i Rudolf starają się na czas dostarczyć prezenty dzieciom, ponieważ ich uśmiech jest dla nich najważniejszy.

Przekonajcie się sami :)