Jakub Nagórny i Oliwier Urbański Stypendystami Miasta Poznania w roku akademickim 2021/2022

Już po raz 14. przyznano Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. Wśród laureatów znalazł się Pan Jakub Nagórny - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku na Wydziale Chemii UAM na kierunku Chemia Aplikacyjna oraz Pan Oliwier Urbański - Laureat Olimpiady Fizycznej, student I roku na Wydziale Fizyki UAM na kierunku Fizyka.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Nasz Uniwersytet cieszył się w tym roku wśród stypendystów największą popularnością; naukę w murach UAM podjęło aż 15 studentów i studentek!

Nagrodzonym pogratulowali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, oraz prof. Andrzej Legocki, przewodniczący Rady Akademickiego i Naukowego Poznania. W roku 2021/2022 Miasto oferuje wybranym studentom pierwszego roku stypendia w wysokości 1 600 zł (laureaci) i 1 400 zł (finaliści) miesięcznie. Będą one wypłacane przez jeden rok akademicki, od października do czerwca. W ten sposób Miasto chce dać młodym ludziom możliwość skupienia się na nauce i rozwijania swoich talentów.

Więcej informacji na temat uroczystości tutaj

Lista wszystkich Stypendystów dostępna tutaj

Fot. i oprac. na podstawie www.poznan.pl