Kolejny sukces studentów informatyki

Niezmiernie miło nam poinformować, że zespół exoUAM złożony z naszych studentów kierunku informatyka ( Przemysław Głowacki, Stanisław Jarocki, Szymon Jóźwiak, Władysław Kuczerenko, Julia Kuczyńska) uzyskał drugie miejsce na Nasa Space Apps Challenge Szczecin.  Studenci stworzyli aplikację - platformę edukacyjną popularyzującą astronomię. Przygotowali wizualizację 3D kosmosu polegającą na wyświetlaniu gwiazdozbiorów z perspektywy konkretnych planet, w oparciu o oficjalne dane NASA. Ponadto podpięli model językowy, który umożliwiał użytkownikowi "rozmowy z konkretną planetą", by dowiedzieć się więcej szczegółów. Aplikacja wyświetlała również podstawowe informacje o konkretnych planetach oraz umożliwiała dodanie swoich ulubionych planet do kolekcji. Projekt został przesłany do oceny globalnej przez NASA.
Serdecznie gratulujemy!