Prof. UAM dr hab. Michał Michałowski na szczycie rankingu Scopus 2

Z radością informujemy, iż prof. UAM dr. hab. Michał Michałowski zajął 1. miejsce w rankingu pracowników UAM wg wskaźnika Hirscha.

Prof. UAM dr. hab. Michał Michałowski jest astronomem w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne UAM. Jego badania koncentrują się na materii międzygwiazdowej w odległych galaktykach, czyli na gazie i pyle znajdującym się pomiędzy gwiazdami. Materia ta, jest ważnym składnikiem galaktyk, ponieważ jest paliwem do formowania nowych gwiazd. Z tego powodu ilość i własności materii międzygwiazdowej determinują jak galaktyki ewoluują.

Wśród najlepszych znaleźli się także inni naukowcy z naszego wydziału. Serdecznie gratulujemy wszystkim naukowcom!

Poniżej przedstawiamy aktualny ranking pracowników UAM wg ich wskaźnika Hirscha:

ranking24

Dane z rankingu zostały pobrane z bazy Scopus 24 kwietnia 2024 r.

Ranking pracowników UAM wg ich wskaźnika Hirscha został opublikowany w numerze Życia Uniwersyteckiego nr 7/8 (371/372) lipiec / sierpień 2024.