Publikacja prof. Jerzego Langera z Wydziału Chemii UAM

W czerwcu br. po raz pierwszy został rozstrzygnięty  konkurs na międzywydziałowe projekty badawcze w Szkole Nauk Ścisłych UAM. Celem tej inicjatywy było wsparcie badań interdyscyplinarnych w ramach  Szkoły Nauk Ścisłych oraz rozszerzanie współpracy pomiędzy wydziałami.

Jednym z laureatów tego konkursu został prof. dr hab. Jerzy Langer z Wydziału Chemii UAM, który wspólnie z dr. Mikołajem Baranowskim z Wydziału Fizyki UAM jest autorem projektu pt. „Charakterystyka nośników ładunku w przewodzących polimerach oraz półprzewodnikach protonowych w warunkach wysokich prądów i gęstości fotonów”.

Zwycięski projekt otrzymał w konkursie dofinansowanie w wysokości 20 000 zł. Dzięki przyznanej kwocie możliwe było m.in. wydanie publikacji pt. „Water-induced tuning of the emission of polyaniline LED within NIR to VIS Range”, której współautorem jest prof. Jerzy Langer.

Publikacja ta jest jednym z pierwszych, owocnych efektów konkursu grantowego w Szkole Nauk Ścisłych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, a Panu Profesorowi Jerzemu Langerowi gratulujemy wspaniałych efektów pracy naukowej!

Fot. Adrian Wykrota  -  ŻU