Studencki Laur dla Pani Anny Czombik z Wydziału Chemii

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022, która odbyła się 1 października br. w Auli UAM, Pani Anna Czombik - studentka III roku, specjalność Synteza i analiza chemiczna na Wydziale Chemii UAM, została uhonorowana nagrodą Studencki Laur.

Jest to wyróżnienie przyznawane co roku dwóm studentom, jako wyraz uznania za wysokie wyniki w nauce oraz za aktywność badawczą i osiągnięcia naukowe. Pani Anna Czombik od pierwszego roku studiów prowadzi badania w Zakładzie Stereochemii Organicznej, gdzie realizuje swój pierwszy projekt badawczy w ramach BESTStudentGRANT, działa w Naukowym Kole Chemików oraz bierze aktywny udział w życiu Wydziału Chemii. Od pierwszego roku studiów prowadzi również zajęcia organizowane przez Wydział przygotowujące licealistów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego do etapu rejonowego i finałowego Olimpiady Chemicznej.