Data publikacji w serwisie:

Podpisanie porozumień z firmami Antdata i Datarabbit

W środę 26 czerwca 2024 r. prof. Michał Banaszak, prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, podpisał porozumienie o współpracy z firmami Antdata oraz Datarabbit.

Antdata to firma technologiczna, która projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w obszarach Business Intelligence (BI), Internetu Rzeczy (IoT) oraz Sztucznej Inteligencji (AI). Planują oni współpracować z naszym Uniwersytetem nad projektem badawczo-rozwojowym, angażując w to również studentów.

Datarabbit dostarcza innowacyjne rozwiązania oraz świadczy usługi doradcze dla klientów na rynkach międzynarodowych w różnych branżach, ze szczególnym uwzględnieniem branży medycznej. Firma specjalizuje się w najnowszych technologiach przetwarzania danych oraz AI, pomagając swoim klientom osiągać przewagę rynkową poprzez usprawnianie wewnętrznych procesów i wprowadzanie inteligentnych funkcjonalności do produktów.

W ramach współpracy firma Datarabbit planuje prowadzić zajęcia na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz oferować mentoring dla studentów realizujących projekty grupowe. W przyszłości planowane są również wspólne działania z Wydziałem w zakresie projektów badawczo-rozwojowych.