Data publikacji w serwisie:

Podpisanie porozumienia z firmą Egnyte

W poniedziałek 3 czerwca 2024 r. prof. Michał Banaszak, prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podpisał porozumienie o współpracy z firmą Egnyte.

- Jesteśmy pod wrażeniem otwartości Wydziału Matematyki i Informatyki na współpracę z biznesem. Liczę na to, że z całej palety możliwości uda nam się zrealizować kilka inicjatyw. Wspólna realizacja projektów, dzięki którym zarówno studenci UAM, jak i Egnyte będą mogły dalej się rozwijać są dla nas kluczowe. W chwili obecnej rozważamy uruchomienie przedmiotu fakultatywnego i osobiście liczę, że będzie to udany start naszej współpracy - mówi Renata Piechocka, Senior HR Manager z Egnyte.

Egnyte to wielochmurowa platforma, która zapewnia bezpieczne zarządzanie treściami. Założona w 2008 roku firma zapewnia bezpieczeństwo danych w chmurze dla ponad 22 000 organizacji, pomagając klientom zachować zgodność z przepisami, zapobiegać i wykrywać zagrożenia ransomware oraz zwiększać produktywność pracowników w dowolnej aplikacji, w dowolnej chmurze, w dowolnym miejscu.