Wizyta pracowników administracji z uczelni ukraińskich na WMI

Dnia 19.10 Wydział Matematyki i Informatyki gościł  30-osobową grupę pracowników administracji z uczelni ukraińskich. Wizyta związana była z przygotowaniami do szkoły letniej zaplanowanej na nadchodzące miesiące zatytułowanej roboczo „Administrative Services of the University”.

Cały pobyt gości na UAM trwał od poniedziałku do piątku. Oprócz  Wydziału Matematyki i Informatyki grupa odwiedziła również inne jednostki UAM (m.in. Sekcję Spraw Kadrowych, Wydział Historii, Welcome Center, Obiekty Sportowe). W ramach wizyty na WMI odbyło się spotkanie z przedstawicielkami BOW, BOS i biblioteki - panią Magdaleną Sadowską, panią Renatą Zychlą i panią Zdzisławą Gierszal. Goście mieli okazję poobserwować pracę BOS na żywo i dowiedzieć się o dobrych praktykach naszej administracji. Zostali również oprowadzeni po budynku, zobaczyli m.in. salę LEIS. Następnie pani Zdzisława Gierszal opowiedziała o funkcjonowaniu wydziałowej Biblioteki i zaprezentowała gościom Kolekcję Maszyn Liczących.

Szkoła letnia „Administrative Services of the University” będzie już kolejną szkołą letnią organizowaną w ramach realizacji grantu przyznanego naszemu Uniwersytetowi przez NCBiR. Od wiosny tego roku do chwili obecnej przeprowadzonych zostało blisko 20 takich szkół letnich dla studentów, doktorantów, pracowników administracji i wykładowców z ponad 30 uczelni ukraińskich. Poświęcone one były wybranym zagadnieniom w funkcjonowaniu uniwersytetu, innowacyjnym projektom albo określonej tematyce związanej z wydziałami. Nadchodzące spotkanie ma na celu uruchomienie dyskusji wokół standardów wsparcia administracji dla uniwersytetów.